Kırıkkale’de okullar yenileniyor

Kırıkkale’de okullar yenileniyor

Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, kentte eğitim öğretime yönelik büyük yatırımların hayata geçtiğini ifade etti.

A+ A-


Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, kentte eğitim öğretime yönelik büyük yatırımların hayata geçirildiğini, okullardaki bakım onarım, güçlendirme, tadilat çalışmaları ve yeni okul binaları sayesinde önümüzdeki dönemde eğitim ortamlarının daha ferah ortamlar olacağını söyledi.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından kente daha önce gönderilen ve yeni ilave ödenekler sayesinde her okulda hummalı bir çalışma başladı. Okulların çevre düzenlemesinden güçlendirme çalışmalarına, boya badanadan ders araç gereçlerinin yenilenmesine kadar belirlenen tüm eksiklikler bir bir gideriliyor.

Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, yaptığı açıklamada eğitim yatırımları kapsamında bütün okulların eksiliklerinin yeniden tespit edilerek elden geçirildiğini ve geçen yılların aksine bu yıl da yatırımların ve çalışmaların daha da artırıldığını söyledi.
Telefoncu, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yurt genelindeki okul öncesi eğitim seferberliği, ücretsiz yardımcı kaynak eserler, mesleki eğitim, öğretmenlerin kariyer mesleği, hayat boyu öğrenme, kütüphanesiz okul kalmayacak projesi, eğitime küresel bakış, çevre ve iklime duyarlı eğitim, köy yaşam merkezleri, güçlenen teknolojik alt yapı çalışmaları, yaz okulları, yabancı dil ve matematik seferberliği, Temel Eğitimde 10 bin Okul projesi, meslek liseleri ve eğitim işbirlikleri kapsamında daha birçok çalışmaların yürütüldüğünü hatırlattı.
Eğitim öğretime yapılacak her hizmetin öğretmen ve öğrencilere yeni değerler kattığını ve bu amaçla okulların yeni dönem hazırlıklarının yapıldığını belirten Telefoncu, şöyle konuştu:

“Her eğitim öğretimin sona ermesinin ardından bu yıl da eğitim öğretim yılının tatile girmesiyle birlikte okul binalarımızda ve okullara ait yerleşkelerde yatırımlarımızla önemli mesafeler aldık. Yeni eğitim öğretim yılı için hazırlıklarımız hızla devam ediyor. Yaptığımız çalışmalarda okullarımızın hangi ihtiyaçları varsa yeni dönem için hazırlıklarımızı eksiksiz yerine getiriyoruz. Bakanlığımız tarafından bu yıl hayata geçirilen akademik, sosyal, duygusal ve fiziksel gelişimi destekleyen okul ortamlarının oluşturulması, okullar arası başarı farklarının azaltılması, eğitimde imkân ve fırsat eşitliğinin güçlendirilmesi amacıyla Ortaöğretimde 10.000 Okul/Lisedeyiz Projesi kapsamında bizler de şehrimizde çalışmalarımızı başlattık. Bu kapsamda tüm ortaöğretim okullarımız olan liselerde, imam hatip liselerinde, özel eğitim okullarında küçük onarımlar, elektrik, boya badana işleri, bakım, temizlik ve çevre düzenleme işlemleri devam ediyor. Öte yandan 4 anaokulu, 1 lise ve 1 ortaokulun temeli atılarak inşaatı her geçen gün yükselerek devam ediyor. Böylelikle 2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk gününde öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tertemiz güzel eğitim ortamlarıyla buluşturacağız.” 


Bu haber toplam 1560 defa okunmuştur