Kırıkkale Belediyesi, Gençlik Merkezi kazandırıyor

Kırıkkale Belediyesi, Gençlik Merkezi kazandırıyor

Üniversiteye hazırlanan gençlerin aile ortamında ders çalıştıkları Kırıkkale Belediyesi Gençlik Merkezi, bu yılda geçmiş yılda ki başarısını aratmadı.

A+ A-

Üniversiteye hazırlanan gençlerin aile ortamında ders çalıştıkları Kırıkkale Belediyesi Gençlik Merkezi, bu yılda geçmiş yılda ki başarısını aratmadı.Pandemi döneminde sesiz sedasız Kırıkkaleli gençlerin hizmetine açılan Kırıkkale Belediyesi Gençlik Merkezi, sınavla öğrenci alan okullar ile memur olmak için KPSS’ye hazırlanan gençlerin uğrak yeri oldu. Gençlere ve öğrencilere ayrı bir önem veren Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın hayata geçirdiği Kırıkkale Belediyesi Gençlik Merkezinde bu yıl YKS’ye hazırlanan öğrencilerden 83’ü hayallerinde ki üniversiteler yerleştirildi. Türkiye derecesi çıkran gençlik merkezinde gençler sınavlara aile ortamında sunulan hizmet ile hazırlanıyor. 

 


Geçtiğimiz yıla oranla başarı oranını artıran Kırıkkale Belediyesi Gençlik Merkezinde 4 yıllık lisans programına yerleşen öğrencilerin tercihleri arasında tıp, hukuk, mühendislik, mimarlık, ilahiyat, iktisat ve eğitim fakülteleri gibi gözde bölümlerin olması Merkezin gurur kaynağı oldu. Kırıkkale Belediyesi Gençlik Merkezi´nde üniversiteye hazırlanan öğrenciler, kendilerinin belirlediği haftalık ders programları doğrultusunda sınavlara hazırlanıyor. Yoğun eğitim temposunun yanı sıra öğrencilere, Gençlik Merkezince zaman zaman spor ve gezi etkinlikleriyle de kişisel gelişim alanında da destekleniyor.


Bu haber toplam 921 defa okunmuştur