KÜ Mühendislik Fakültesi’nin adı değişti

KÜ Mühendislik Fakültesi’nin adı değişti

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı imzalı karara göre, Kırıkkale Üniversitesi (KÜ) Mühendislik Fakültesi’nin adı ‘Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’ olarak değiştirildi.

A+ A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’de, yükseköğretim kurumlarına bağlı fakülte ve enstitü kurulması, kapatılması ve adlarının değiştirilmesine ilişkin bir karar yayımlandı. Karara göre, Kırıkkale Üniversitesi merkez kampüs alanı içinde bulunan Mühendislik Fakültesi’nin adı ‘Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’ olarak değiştirildi. 

Öte yandan, bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı enstitüler kapatılırken, bazı kurumlarda yeni bölümler açıldı. 

KURULAN BÖLÜMLER
22 Ekim 2020 tarihli ve 3119 sayılı karara göre yeni açılan bölümler şöyle; Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Balıkesir Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Kayseri Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hitit Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, İstanbul Gedik Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü.

KAPATILAN ENSTİTÜLER
Aynı karar doğrultusunda bazı yükseköğretim kurumlarında bulunan enstitülerin kapatılması kararı verildi. Kapatılan enstitüler şöyle; Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Hitit Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, İstanbul Gedik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, İstanbul Gedik Üniversitesi Den Bilimleri Enstitüsü, İstanbul Gedik Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü.


Bu haber toplam 886 defa okunmuştur