GELECEK NESİLLERE ÇEVRE BİLİNCİ AŞILANIYOR

GELECEK NESİLLERE ÇEVRE BİLİNCİ AŞILANIYOR

Kırıkkale Bahçeşehir Koleji öğrencilerine çevre bilinci aşılıyor.

A+ A-

Kırıkkale Bahçeşehir Koleji öğrencilerine çevre bilinci aşılıyor.Kırıkkale Bahçeşehir Koleji öğrencilerine çevre bilinci aşılıyor. Kırıkkale Belediyesini ziyaret eden minik öğrenciler, evsel atıkların toplanması, çevre, temizlik ve temizlik işlerinin yaptığı çalışmalar bilgi aldılar.


MİNİKLER SORULARINA CEVAP ARADILAR

Kırıkkale Bahçeşehir Koleji 3-A sınıfı öğrencileri sınıf öğretmenleri Gülnur Bakır öncülüğünde örnek bir projeye imza atıyor. Yaşadığımız dünyanın en kritik ve problemlerinden biri olan çevre sorunları ve geri dönüşüm farkındalığını artırmak için başlattıkları “Geri Dönüşüm” projesi kapsamında Kırıkkale Belediyesine konuk oldular.  Kırıkkale Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda, Temizlik İşleri Müdürü Yalçın Yılmaz, Katı Atık Birliği Müdürü Tuncay Teoman Topraklı’ya sorular soran öğrenciler, çöp, atık, geri dönüşüm, enerji, su, biyolojik çeşitlilik, tüketim alışkanlıkları, gürültü, eksoz gazından etkilenen vatandaşlar gibi hususlarda sorular yönelterek cevaplar aldılar.


BİLİNÇLENDİRMEYİ HEDEFLİYORUZ


Bahçeşehir Koleji Öğretmeni Gülnur Bakır’da “Öğrencilerimize çevre bilincini, çevre yönetimini ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için okulumuzda öğrencilerimize bu yönde bilinçlendirmeler yapıyoruz. Bugünde Belediyemizi ziyaret edip, yaşadığımız şehir olan Kırıkkale’de atık, çöp ve geri dönüşüm ile ilgili neler yapıldığının bilgisini aldık. Çocuklarımızı, doğa ile uyumlu toplumsal yaşamın geliştirilmesi, doğal kaynakların hızla ve bilinçsiz tüketilmesinin azaltılması, çöp alanlarına giden artık miktarının azaltılması, atıkların niteliklerini kaybetmeden yerine ayrıştırılması ve bunun bir yaşam biçim haline getirilmesi ile tüm canlıların ortak yaşam alanı olan doğanın ekolojik dengesi korunması hususunda bilinçlendirmeyi hedefliyoruz” ifadesini kullandı.


Kaynak: GELECEK NESİLLERE ÇEVRE BİLİNCİ AŞILANIYOR


Bu haber toplam 178 defa okunmuştur