Fedakarlığın Timsali Öğretmenlerimiz

Fedakarlığın Timsali Öğretmenlerimiz

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Tüm öğretmenlerin öğretmenler günün kutladı.

A+ A-


Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “24 Kasım Öğretmenler Günü” nedeniyle yayınladığı mesajında, geleceğin mimarı,  fedakarlığın ve sevginin timsali olan tüm öğretmenlerin öğretmenler günün kutladı. 
Çocuklarımız Geleceğe Hazırlıyorlar
Başta görevi başında şehit olmuş öğretmenleri anarak mesajına başlayan Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “görevi başında şehit olmuş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Öğretmenlik mesleği sadece eğitim, öğretim sürecinde edinilen bilgileri sınıfta öğrencilere aktarmak değil, bilgi yanında tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir” ifadesini kullandı. 
Öğretmenler Rol Model
Öğrencilerin hayatlarına ilk başladıkları dönemlerde öğretmenlerini rol model edindiklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Saygılı çocuklarımızın ve gençlerimizin üretken, aynı zamanda sorumlu fertler olarak yetiştirilmelerinde eğitimcilere büyük sorumluluklar düştüğünü belirterek “Öğretmenlerimiz, çocuk ve gençlerimizin geleceğe hazırlanmasında üstlendikleri sorumluluklarla yarınlarımızı inşa etmektedir” dedi. 
Her Türlü Övgü’ye Layıklar
Öğretmenlerin her türlü övgüye layık olduğunu belirten Belediye Başkanı Saygılı “Güzel yurdumuzun her köşesinde fedakarca çalışıp görevlerini sevgiyle icra eden öğretmenlerimiz övgü ve takdire layıktır. Kırıkkale Belediyesi olarak eğitim camiasına olan duyarlılığımız her daim canlı tutmaktayız. Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, sağlıklı ve huzur dolu yaşam dilerim” ifadelerini kullandı.


Bu haber toplam 176 defa okunmuştur