Kırıkkalespor,  kongreye gidiyor

Kırıkkalespor, kongreye gidiyor

Kırıkkalespor, kulüp başkanlığında değişime gidiyor. Mevcut başkan Veli Uca’nın aday olmayacağı kulüp Haziran ayının sonlarına doğru kongreye gidecek.

A+ A-

2022-2023 futbol sezonunu 3. Ligde tamamlayan Kırıkkalespor, kulüp başkanlığında değişime gidiyor. Mevcut başkan Veli Uca’nın aday olmayacağı kulüp Haziran ayının sonlarına doğru kongreye gidecek.
Türkiye Futbol Federasyonu 3. Lig 2. Grupta mücadele eden Kırıkkalespor, bu sezon istedi performansı elde edemedi. Şampiyonluk parolasıyla yola çıkan Kırıkkalespor, hem teknik direktör değişikliği hem de futbolculardan yana yaşadığı talihsizliklerden dolayı şampiyonluğa çok ama çok uzak kaldı. Yeni dönemde yeni teknik heyet ve yeni yönetim için alınan karar gereği kulüp kongreye gidiyor. 


Kulüp tarafından alınan olağan kongre kararı sonrası mevcut kulüp başkanı Veli Uca, gazeteci Kadir Yahşi’nin konuk olduğu TV programında aday olmayacağını açıklamıştı. Uca, bu açıklamasını yineleyerek tekrardan aday olmayacağını bir kez daha hafızalara yansıttı. Başkanlık için kamuoyunda konuşulan bazı isimler varken resmi anlamda şuana kadar herhangi bir kişinin adaylık için resmi müracaatta bulunmadığı bilgisine ulaşıldı. Kongrenin 26 Haziran’da kulüp tesislerinde yapılması bekleniyor. 


Bu haber toplam 234 defa okunmuştur