TOKİ KONUTLARI SATIŞA ÇIKIYOR

TOKİ KONUTLARI SATIŞA ÇIKIYOR

TOKİ Kırıkkale Yuva Mahallesinde bulunan 456 konut kura ile satışa sunacak

A+ A-TOKİ Kırıkkale Yuva Mahallesinde bulunan 456 konut kura ile satışa sunacak 

 

Son günlerde çevre düzenleme çalışmaları hızlanan Kırıkkale Yuva Mahallesinde alt gelir grubu projesi kapsamında yaptırılan TOKİ konutları satışa çıkıyor. Başvuruları 18-29 Temmuz tarihleri arasında yapılacak 2+1 konutlarda 180 ay vade imkanı bulunuyor.

 

KURALAR 12 AĞUSTOS’TA

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Kırıkkale Merkez Yuva Mahallesi 927 Konut kapsamında inşa ettirilmekte olan Alt Gelir Grubuna yönelik 2+1 nitelikli 456 adet konut kura yöntemi ile satışa sunuyor. Alt gelir grubu projesi kapsamında 2+1 tipinde yaptırılan 456 konut dairelerinden almak isteyenlerin 18 – 29 Temmuz 2022 tarihleri arasında T. Halk Bankası A.Ş. Kırıkkale İli Şubeleri ve E-Devlet üzerinden başvurmaları gerektiği bildirildi. Kura ile konut sahibi olma başvuru bedeli 1.000 Türk Lirası olarak açıklandı. Yüzde 12’si peşin ödenecek TOKİ konutlarında 180 ay vade, 1.540’dan başlayan taksit imkanı bulunduğu belirtiliyor. Kuraların 12 Ağustos 2022 çekileceği, Asil Hak Sahipleri Sözleşme İmzalama Tarihlerinin 22 Ağustos 2022 – 22 Eylül 2022 arasında olduğu öğrenildi.

 

BAŞVURU ŞARTLARI

Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması, Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekiyor. Aylık hane halkı gelirinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 14.000.00 TL olması gerekiyor. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek. Konutlar sözleşme imzalama tarihinden itibaren 36 Ay içerisinde teslim edilecek. Ayrıntılı bilgilerin www.toki.gov.tr internet adresinden edinilebileceği bildirildi. 


Bu haber toplam 159 defa okunmuştur