SAYGILININ UZUN UĞRAŞLARI İLE KIRIKKALE’YE GELDİ

SAYGILININ UZUN UĞRAŞLARI İLE KIRIKKALE’YE GELDİ

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can ve siyasetçilerin uzun uğraşları ile ROKETSAN Kırıkkale yatırımı devam ediyor.

A+ A-

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can ve siyasetçilerin uzun uğraşları ile ROKETSAN Kırıkkale yatırımı devam ediyor. 

9 bin 500 dönüm araziyi ROKETSAN yatırımı için uzun uğraşlar verdiğini hatırlatan Bakan Varank. Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can ve siyasetçilere teşekkür etti

ROKETSAN, Türk savunma sanayisinin önemli merkezlerinden Kırıkkale'de, 9 bin 500 dönümlük alanda yeni yatırımını 2023'ün Mart ayında faaliyete geçirecek.  Geçtiğimiz aylarda Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yatırım yerini ziyaret etti.

Bakan Varank, Roketsan’ın Kırıkkale’deki yeni yatırım yerini ziyaret etti. Ziyarette Varank’a Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci’nin yanı sıra Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Kırıkkale Belediye BaşkanınMehmet Saygılı eşlik etti. 

Yatırım alanında incelemelerde bulunan Varank, Türkiye'yi kritik teknolojilerde ve alanlarda bir adım öne çıkaracak çok ciddi yatırımın yapıldığını belirterek, "Burada şu anda mevcut çalışmalarının yanında Roketsan geleceğe dönük farklı teknolojilerdeki hem savunma sanayinde hem de farklı alanlardaki yatırımlarını gerçekleştirecek. 9 bin 500 dönümlük büyük bir arazide Kırıkkale'de bu yatırımı gerçekleştiriyorlar. Burada istihdam kapasiteleri, binli rakamları geçecek, çok ciddi bir istihdam olacak" dedi.

Bakan Varank, Roketsan’ın roket teknolojilerinde farklı mühimmatlarda, Türkiye’ye önemli kazanımlar getiren, savunma sanayisinin göz bebeği firmalarından biri olduğunu anlatarak, "İşte buradaki tesislerle hem kapasitesini arttıracak hem de yeni çalışmalar yapacak. Makine ve Kimya Endüstrisi (MKE) burada, Roketsan burada, özel sektör firmalarımız bu dönemde çok ciddi yatırımlar yapıyor. Kırıkkale'ye kazandırdığımız silah OSB’nin yanında özellikle kamu arazilerini de güçlü firmalarımıza tahsis ederek burada ciddi yatırımlar yapıyoruz. Tabii Kırıkkale'nin konumu, Ankara'ya yakınlığı ve ciddi ulaşım akslarıyla Kırıkkale’yi adeta Türkiye'nin kalbine oturtmamız sayesinde bu yatırımlar burada devam edecek" diye konuştu.


#ROKETSAN #Türk Savunma Sanayisi #RoketTeknolojileri


Bu haber toplam 1398 defa okunmuştur