SAYGILI’NIN GİRİŞİMLERİ İLE SANAYİ TAŞINIYOR

SAYGILI’NIN GİRİŞİMLERİ İLE SANAYİ TAŞINIYOR

Kırıkkale şehir merkezi içerisinde yer alan ve halk arasında ‘Eski Sanayi Sitesi’ olarak bilinen bölgenin yeni yerine taşınması kapsamında çalışmalar hızlandı.

A+ A-Kırıkkale şehir merkezi içerisinde yer alan ve halk arasında ‘Eski Sanayi Sitesi’ olarak bilinen bölgenin yeni yerine taşınması kapsamında çalışmalar hızlandı. Yeni sanayi sitesi için Nisan ayında ihale yapılacak. 

Şehir merkezinde yer alan ve çok sayıda esnafın yer aldığı sanayi sitesinin yeni bölgeye taşınması amacıyla yapılan çalışmalar meyvesini vermeye başladı.  Kırıkkale Belediyesi, Küçük Sanayi Sitesi´nin kent merkezinde köhneleşmiş yapıların içinden çıkararak, yeni yerine taşımaya hazırlanıyor. Proje ile sanayi sitesi şehir merkezinden kaldırılarak çevre yolunda Kırıkkale Belediyesi´nin de arsasının bulunduğu yere, TOKİ tarafından inşa edilecek Modern Sanayi Sitesine taşınacak.

Geçtiğimiz yıl Ocak ayı itibariyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla kamulaştırma kararı alınan bölgeyle ilgili çalışmalarda sona doğru yaklaşıldı. TOKİ tarafından çevre yolu üstüne yapılacak olan “Yeni Sanayi Sitesi” için geri sayım başladı. AK Parti Milletvekili Ramazan Can, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve AK Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan, TOKİ Başkanı Ömer Bulut’u ziyaret etti. Ziyaret kapsamında sanayi sitesinin son durumu görüşüldü.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Başkan Saygılı, “TOKİ Başkanımız, Kırıkkale'mize yakışır modern  “Yeni Sanayi Sitesinin” yapım işine yönelik ihale tarihinin Nisan Ayı olduğunun ve projenin kısa sürede tamamlanacağının müjdesini verdi.  Birlik ve beraberliğimizin meyvelerini almaya devam ediyoruz.  Kırıkkale’mize esnafımıza hayırlı olsun” dedi.


Bu haber toplam 1180 defa okunmuştur