Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Kırıkkale Belediyesi 2021 Yılı Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı 1. Oturumu, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın başkanlığında gerçekleştirildi.

A+ A-

Kırıkkale Belediyesi 2021 Yılı Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı 1. Oturumu, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın başkanlığında gerçekleştirildi. 

Komisyon Raporları Okundu
Bir önceki toplantıya ait meclis karar özetinin okunarak oylanması ile başlayan Kırıkkale Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan toplantısında, Ar-Ge Komisyonu, Çevre Sağlığı Komisyonu, Kırsal Kalkınma, Tarım ve Hayvancılık, AB Komisyonu, Tüketici Esnaf, Kültür Truzim ve İmar Komisyonlarından gelen raporların okunması ile devam edildi. Pandemi nedeniyle sosyal mesafe ve maske kuralları içerisinde gerçekleştirilen toplantıda imar komisyonuna havale edilen konular oylandı. 

Galericiler Sitesi 
İmar Komisyonundan gelen belediyemize ait Kırıkkale Merkez Fabrikalar Mahallesi 4131 ada 1 parselde bulunan alanın “Galericiler Sitesi” olarak planlanması konulu imar değişikli talebi oy birliği ile kabul edildi. Mevcut Galericiler sitesinin arka tarafında kalan kısma yapılacak olan Galericiler Sitesi ile ilgili meclis üyelerine bilgi veren Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, yeni galericiler sitesinin çıkartılan kanunlar kapsamına uygun bir şekilde inşaa edileceğini, buranın galerici esnafı ve vatandaşlarımız için daha konforlu olacağını belirtti. 

Yeni Sanayi Sitesi
Meclis toplantısı sonrası Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı bu gün TOKİ Başkanı Ömer Bulut ile Yeni Sanayi Sitesi ve Ardiyeciler Sitesi ile ilgili yaptığı görüşme hakkında da meclis üyelerine bilgi verdi. TOKİ Başkanı Ömer Bulut ile yapılan görüşmelerin olumlu geçtiğini, güzel neticiler alacaklarına inandıklarını belirten Belediye Başkanı Saygılı “Bu gün Ankara’da önemli TOKİ Başkanımız ile önemli bir görüşmemiz gerçekleşti. Bildiğiniz gibi sanayi sitesi şehrimiz içinde sıkışmış durumda, ne esnafımız ne de vatandaşlarımız buradan memnun değil, yeni yer ile ilgili TOKİ Başkanımız ile görüşme olumlu geçti. Yeni sanayi sitemizi TOKİ yapacak ve taksit ile esnafımıza satışını gerçekleştirecek. Eski sanayi sitesi de kentsel dönüşüm içerisinde şehrimize yeniden kazandırılacak. Ayrıca Ardiyeciler sitesi ile ilgili de projenin son aşamaya gelmiş durumda. Yapılan rezerve değişikler ile yakın zamanda burada değişim başlayacak” dedi. 


Bu haber toplam 973 defa okunmuştur