KIRIKKALE MEM TYP İLE 305 KİŞİ ALACAK

KIRIKKALE MEM TYP İLE 305 KİŞİ ALACAK

Kırıkkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğü iş birliği çerçevesinde il ve ilçelerde görev alacak

A+ A-


Kırıkkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğü iş birliği çerçevesinde il ve ilçelerde görev alacak. 305 kişilik TYP sözleşme protokolü, İŞKUR Müdürü Yasin Tekin ve Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu tarafından imzalandı.

KURA İLE BELİRLENECEK
12 Eylül'de başlayacak program için 24-28 Ağustos tarihlerinde alınacak başvurulara e-Devlet, ALO 170 ve e-şube www.iskur.gov.tr üzerinden yapılacak. 01.09.2022 tarihinde saat: 10.00'da noter huzurunda 305 asil, 305 yedek olmak üzere Kırıkkale Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda kura ile belirlenecek. TYP kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerine alım yapılacak kişi sayısı şu şekilde belirlendi:

TYP KAPSAMINDA İSTİHDAM EDİLECEK
Çekilen kuralar sonucunda merkez 216, Bahşılı 10, Balışeyh 8, Çelebi 6, Delice 8, Karakeçili 6, Keskin 20, Sulakyurt 6 ve Yahşihan ise 25 kişi 4,5 süreyle TYP kapsamında istihdam edilecek. Katılım şartları; a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, b) Kuruma (İŞKUR) kayıtlı olmak, c) 18 yaşını tamamlamış olmak, ç) Emekli ve malul aylığı almamak, d) Öğrenci olmamak (açık öğretim öğrencileri hariç), e) 31.5.2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4'üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK'ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı kanunun 4'üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak, Öte yandan 27.09.2017 tarihi ve sonrasında, 9 ay ve üzeri TYP kapsamında çalışmış olmamak, bahse konu programa Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi'ne (ADNKS) göre aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca bir kişi katılabilecek.


Bu haber toplam 109 defa okunmuştur