Kırıkkale, MÜSİAD Cilvegözü sınır kapısında

Kırıkkale, MÜSİAD Cilvegözü sınır kapısında

Kırıkkale MÜSIAD Şube Başkanı Mustafa Kaplan ve MÜSIAD üyeleri Mehmetçiklere destek için İdlib Cilvegözü Sınır Kapısını ziyarette bulundular.

A+ A-

Genel Başkan Abdurrahman Kaan ve MÜSIAD Üst Kurul Başkanı Oktay Dede, Ahmet Şekerli ile İdlib'de kahraman Mehmetçiğimize yönelik gerçekleştirilen saldırı ile alakalı basın açıklamasına katılım sağladı.

BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Temasların ardından Hatay Devlet Hastanesi’ne geçen Kaan burada, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Yurt içi Şube Başkanları birlikte, İdlib saldırısında gazi olan askerlerimizi ziyaret etti. Kaan ve MÜSİAD üyelerimiz, akabinde şehitlerimiz için düzenlenen cenaze merasimine katıldı.Son olarak Başkanlar Toplantısı’nın gerçekleştirildiği salona gelen Kaan, burada İdlib’ de 33 askerimizin şehit olmasına neden olan saldırılarla ilgili basın açıklaması yaptı.

 

MEHMETÇİK HAKLARI ELİNDEN ALINANLARIN İMDADINA KOŞMAK İÇİN SEFERDE

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tarihi boyunca hiçbir zaman başka bir devletin toprak bütünlüğünü bozacak işgal ya da ülke düzenini bozacak bir saldırının içinde yer almadığını kaydeden Kaan, devletimizin yanı başımızdaki büyük bir tehdite karşı kendi ulusal güvenliğimizi korumak amacıyla İdlib’de bulunduğunun altını çizdi. Kaan,  “Bizler gerek Soçi gerekse Astana süreçlerinde sorun artırıcı değil çözüm öneren taraf olarak var olduk ve bu süreçlerde devlet geleneğimizin birleştiricilik ve koruyuculuk ilkeleri ile hareket ettik. Suriye’deki savaş haline sadece diplomatik ve askeri bir kriz yönetimi olarak bakmadık. Biz Türkiye Cumhuriyeti olarak olaya insani hassasiyetler ile yaklaşan tek ülke olduk ve oradaki insanlık dramını çözmeye gayret ettik. Mehmetçiğimiz, daima mazlumun yanında, zalimin karşısındadır. Dünyanın iyiliği için cephede, insanlık adına siperdedir. Hakları ellerinden alınanların imdadına koşmak için seferdedir.” dedi.

 

ŞANLI TÜRK ORDUSU GEREKENİ YAPACAKTIR

Rejim güçlerinin, Münbiç mutabakatı çerçevesinde belirlenen sınırları “teröristlere yönelik operasyon” bahanesiyle ihlal ettiğini vurgulayan Kaan, şöyle konuştu:“Türkiye’nin zorlu kış şartlarında evlerini terk etmek zorunda kalan mültecilerin evlerine dönebilmesi ve güvenli koridor açılabilmesi için yaptığı ateşkes ve geri çekilme çağrılarına kulak tıkayan Rejim kuvvetleri ve hamileri, hukuksuz eylemlerine devam etmektedir. Haklı gerekçelerle bulunduğumuz topraklarda uğradığımız saldırılar, hiçbir uluslararası hukuk ilkesine uymamakta, uluslararası anlaşmalara ters düşmektedir.Rejimin hukuksuz eylemleri ve Mehmetçiğe yönelik saldırılarına karşı, Şanlı Türk Ordusu’nun gerekeni yapacağından şüphemiz yoktur. Beraberliğimizi korumak ve her zaman yaptığımız gibi zor zamanda kenetlenmek bize ve kültürümüze yakışan bir hareket olacaktır.Devletimizin ve milletimizin maddi manevi huzuru ve menfaatleri gözetilerek alınacak her kararda ve gerek masada diplomatik yollarla gerekse sahada askeri önlemlerle atılacak adımlarda, MÜSİAD olarak tüm imkân ve gücümüzle devletimizin ve halkımızın yanında olduğumuzu kesin ve net bir şekilde beyan ederiz".


Bu haber toplam 319 defa okunmuştur