Kırıkkale’de Seçim Heyecanı

Kırıkkale’de Seçim Heyecanı

Kırıkkale Kimseki ve Yaylacık Mahallesinde Seçim Heyecanı

A+ A-

Kırıkkale'de hafta sonu iki mahalle muhtarlarını seçmek için sandığa gidecek. Yaylacık ve Kimeski mahalle sakinleri 5 Haziran Pazar günü sandığa gidecek. Yaylacık mahallesinde seçime girecek 8 aday boy gösterecek. Seçimde 9 bin 269 seçmen iki ayrı okulda oy kullanacak. Kimeski mahallesinde ise 3 aday 5 Haziran Pazar günü seçime girecek. Seçimde 583 mahalle sakini iki sandıkta oylarını kullanarak yeni muhtarlarını seçecekler. Muhtar adayları 5 Haziran'ın üniversite sınavına denk gelmesinden dolayı katılımın düşük olmasından korkuyorlar.


Kırıkkale’de hafta sonu iki mahalle muhtarlarını seçmek için sandığa gidecek. Yaylacık ve Kimeski mahalle sakinleri 5 Haziran Pazar günü sandığa gidecek. Yaylacık mahallesinde seçime girecek 8 aday boy gösterecek. Seçimde 9 bin 269 seçmen iki ayrı okulda oy kullanacak. Kimeski mahallesinde ise 3 aday 5 Haziran Pazar günü seçime girecek. Seçimde 583 mahalle sakini iki sandıkta oylarını kullanarak yeni muhtarlarını seçecekler. Muhtar adayları 5 Haziran’ın üniversite sınavına denk gelmesinden dolayı katılımın düşük olmasından korkuyorlar.

YAYLACIK’A 8 ADAY
Yaylacık Mahallesinde yapılacak olan seçimde birbirinden iddialı 8 aday yarışacak. Adaylar MKE emeklisi ve spor adamı Talat Akbulut, Serbest meslek Sahibi Fatih Çakır, telefon bayii esnaf Ali Can Boyacı, lokantacı esnaf Ali Dağdelen, berber-kuaför esnaf Davut Karabay, terzi esnaf Mehmet Atasayar, market işletmecisi esnaf Mesut Albayrak ve avukat katibi mevcut muhtar Mürsel Sarı muhtarlık için kıyasıya yarışacaklar  Muhtar olabilmek için adaylar şu sıralarda son çabalarını ortaya koyarken ipi kimin göğüsleyeceği ise merakla bekleniyor.

KİMESKİ’YE 3 ADAY
Kırıkkale’nin Kimeski mahallesinde yapılacak olan seçimde ise 3 aday muhtarlık koltuğu için mücadele verecekler. Mevcut Muhtar Ercan Dilekçi, Ahmet Kaya ve Taner Tetik Kimeski’ye hizmet edebilmek için kıyasıya bir rekabetin içine girecekler. 


Bu haber toplam 567 defa okunmuştur