El Emeği Pazarı Kadınlara Kazanç Olacak

El Emeği Pazarı Kadınlara Kazanç Olacak

Kırıkkale Belediyesi himayesinde “El Emeği Pazar”ı kuruluyor. Aile ekonomisine katkı sağlamak isteyen kadınlar, ürettikleri el emeği göz nuru eserlerini Şehir Parkında kurulacak stantlarda satma imkanı bulacaklar

A+ A-


Kırıkkale Belediyesince aile bütçelerine katkı sağlamak ve boş vakitlerini verimli bir şekilde değerlendirmek isteyen kadınlara yönelik düzenlediği “El Emeği Pazarı” hayata geçiyor. Kırıkkale Belediyesi himayesinde açılacak olan el emeği pazarında kadınlar, el işi örgüleri, çocuk elbiseleri, taki, süs eşyaları, iğne oyası, dantel gibi el ürünleri ile yine yöresel yiyecekleri, kışlık kurutmalık gibi ürünlerinin satışını yaparak aile bütçelerine katkı sağlayabilecekler.
Kadınlarımızın Elinin Değdiği Her Şey Kabul 
Kadınların el emeği ürünlerinin her zaman talep gördüğünü belirten Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “El Emeği Pazarında kadınlarımızın elinin değdiği her şeyi kabul ediyoruz. Şehir parkımızın satış alanına kurulacak olan stantlarda kadınlarımız evlerinde ürettikleri ürünleri getirerek burada satma imkanı bulacaklar. Hem kendileri hemde aile ekonomilerine katkı sağlamış olacaklar” ifadesi kullandı.
Kadınlarımızın Güçlü Olmasını Hedefliyoruz
Kadınlarımıza her zaman destek olmaya ettiklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Cuma günleri kurulacak olan kadın üretici pazarında kadınların ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda daha güçlü olmalarını hedeflediklerini belirterek “Kırıkkaleli hanım kardeşlerimiz gerek aile bütçelerine yardımcı olmalarını gerekse kendi aralarındaki iletişime geçmelerini sağlamış olacağız. Kadın üretici pazarımızın tüm kadınlarımıza ve Kırıkkalemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 


Bu haber toplam 322 defa okunmuştur