Başkan Saygılı’dan İşçilere rekor zam

Başkan Saygılı’dan İşçilere rekor zam

Kırıkkale Belediyesinden İşçilere rekor zam

A+ A-

KIRIKKALE BELEDİYESİNDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI  2022 YILI İÇİN YÜZDE 52 ZAM YAPILDI

Kırıkkale Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında belediye bünyesinde çalışan işçileri  kapsayan toplu iş sözleşmesi  rekor zam imzalandı. Düzenlenen imza törenide, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Hizmet-İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Fatih Doğan ve Kırıkkale Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürü Celalettin Özel ile ilgililer katıldı. 

 Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı imza törenin ardından yaptığı açıklamada, “Tüm şartları zorlayarak işçilerin maaşlarına beklentinin üzerinde zam gerçekleştirdiklerini söyledi. Göreve geldikleri günden bu tarafa hiçbir işçiyi mağdur etmeden emeklerinin karşılığını almalarını sağladıklarını dile getiren Saygılı, "Asıl görevimiz vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak. Bu nedenle vatandaşlarımıza hizmet götüren işçi arkadaşlarımızın haklarını almaları, ekonomik ve sosyal yaşamını en üst seviyeye çıkarmak için de çaba harcıyoruz." diye konuştu.  

Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Fatih Doğan  yaptığı açıklamada, işçilerin maaşlarına yönelik anlaşmadan mutlu olduklarını belirterek, belediyelerin salgından olumsuz etkilendiklerinin farkında olduklarını ancak buna rağmen yapılan anlaşmadan mutluluk duyduklarını kaydetti. İmzalanan toplu iş sözleşmesine göre, işçi ücretlerine 2022 yılı için yüzde 52 zam yapıldı. Belediye işçileri Belediye Başkanı  Sayın Mehmet Saygılı’ya teşekkür ederek her zaman alın terlerini aksatmadan aldıklarını ve  2022 yılı için rekor zam  aldıklarını belirttiler.


Bu haber toplam 769 defa okunmuştur