BELEDİYEDEN AÇIK HAVA BOZLAK GECESİ

BELEDİYEDEN AÇIK HAVA BOZLAK GECESİ

Kırıkkale Türkü dolu gece yaşadı. Büyük Şehir Parkında düzenlenen konsere katılan binlerce Kırıkkaleli türkülere eşlik ettiler.

A+ A-

Kırıkkale Türkü dolu gece yaşadı. Büyük Şehir Parkında düzenlenen konsere katılan binlerce Kırıkkaleli türkülere eşlik ettiler. 

Kırıkkale Belediyesi ve Kırıkkale Sanatçılar ve Müzisyenler Derneğinin ortaklaşa düzenlediği “Bozlak Gecesi” büyük coşkuya sahne oldu. Kırıkkalelilerin türküye doyduğu gecede bir birinden değerli Türk Halk Müziği sanatçıları sahne aldı. Kırıkkale Belediyesine ait Büyük Şehir Parkı etkinlik alanında gerçekleşen “Bozlak Gecesi” ne binlerce Kırıkkaleli aileleri ile birlikte katılarak Türkülere eşlik etti. 

TÜRKÜNÜN KIRIKKALE’DE AYRI BİR YERİ VARDIR
Türkü’nün Kırıkkaleliler için ayrı bir yeri olduğunu söyleyen konserin ev sahibi Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “Türküler Kırıkkalelilerin kalbinde ayrı bir yeri vardır. Bu türküleri Bozlak kültürünün yaşandığı Kırıkkale’mizde böylesi bir etkinlikte bir araya getirmek istedik. Kendisine has söylemleri ile özel bir tavır sergileyen sanatçılarımızın seslendirdiği bir birinden güzel eserlerle Kırıkkalelilerimize Türkü dolu bir gece yaşatıyoruz” 

RENKLİ GÖRÜNTÜLER YAŞANDI 
Sahne alan sanatçıların kendilerini, türkülerini Kırıkkaleliler ile buluşturan Kırıkkale Belediyesi ve Başkanı Mehmet Saygılı ile derneklerine teşekkür ettiler. Konsere katılanların zaman zaman cep telefonu ışıklarıyla eşlik ettikleri türkülerde bolca da yöresel oyunları oynayarak konsere katıldılar. Konserde Mahalli sanatçıların yanı sıra İstanbul’dan gelen aşıklarda atışmalarını gerçekleştirerek yaşanan güzel geceye katkı sağladılar. Dernek başkanı Erol Tombak’ta, Bozlak kültürünün Kırıkkale’de halen yaşadığını, bu kültürü gelecek nesillere aktarmak ve yaşatmak için böyle bir gece düzenlediklerini, sanatçılarına verdikleri değerden dolayı Kırıkkale Belediyesine teşekkür ettiler. Konser sonunda sanatçılara düzenlenen plaketler verildi. Kırıkkale Belediyesi kültür sanat gecesi gençlere yönelik “Grup Liva Konseri” ile devam ediyor. 


Bu haber toplam 600 defa okunmuştur