BEKÇİ ALIMLARI BAŞLADI

BEKÇİ ALIMLARI BAŞLADI

Polis Akademisi Başkanlığı, çarşı ve mahalle bekçisi alımları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

A+ A-

Polis Akademisi Başkanlığı, 26 ilde istihdam edilmek üzere toplamda bin 250 çarşı ve mahalle bekçisinin alınacağını duyurdu. Ön başvurunun 18 Ocak ile 3 Şubat tarihleri arasında yapılacağı belirtildi.

 

Polis Akademisi Başkanlığı, çarşı ve mahalle bekçisi alımları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada, 26 ilde istihdam edilmek üzere toplamda bin 250 çarşı ve mahalle bekçisini alınacağını duyuruldu. Resmi Gazete’de yayınlanan ilanda, erkek adayların başvurularını 18 Ocak ile 3 Şubat tarihleri arasında ‘www.pa.edu.tr’ adresi üzerinden yapabilecekleri belirtildi.

Adayların en az lise ve dengi okul mezunu olması, en az 167 santimetre boyunda olması, beden kitle indeksinin 18 ile 27 arasında olması, ön başvuru tarihinin son günü itibarıyla askerliğini yapmış olması, 31 yaşından gün almamış olması, başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmaması, başvuru yaptığı il sınırları içerisinde ön başvuruların son günü itibarıyla son 1 yıldır veya daha fazla süredir ikamet ediyor olması gerekiyor.


Bu haber toplam 464 defa okunmuştur